Лента против мускулни болки

-43% Лента против мускулни болки

Лента против мускулни болки

 

Лентата против мускулни болки има функција за забрзување на процесот на природно лекување на организмот при што се обезбедува  поддршка и стабилност на мускулите и зглобовите, без нивно ограничување .

 

Toa е хипоалергена, водоотпорна лента направена од памучни влакна со акрилен лепак која може да се користи неколку дена и е безбедна за користење за широка популација, од спортисти до педијатриски пациенти. 

 

Лентата ги подобрува контракциите на слабите мускули, го намалува мускулниот замор и грчевите и овозможува поголем обем на движења и ја намалува болката.

 

Спецификација:

 

-        Се нормализира мускулната функција, болката се намалува.

-        Мускулите од состојба на стрес брзо преминуваат во релаксирана состојба;

-        Подобрување на циркулацијата на крвта;

-        Движењето на лимфата и одливот на ткивна течност станува поефикасна;

-        Ја стимулира активноста на кожата и мускулите,

-        Големина: 5м х 5см.


 

Нарачката можете да ја направите со кликнување на копчето * КУПИ * или на нашиот call center 070 966 608

Испораката се врши до секое место во Р. Македонија преку курир служба која Ви го носи производот до Вашиот дом.

Плаќањето се врши на лице место откако ќе го примите производот на врата.  • Прегледи: 278
  • Код на продукт: 61750025
  • Достапност: Достапност
  • 699.00 ден.
  • 399.00 ден.