Водоотпорна фолија за ретровизори против магла и дожд

-36% Водоотпорна фолија за ретровизори против магла и дожд

Водоотпорна фолија за ретровизори против магла и дожд

 

Патувањата со овие фолии сега ќе бидат побезбедни, нема повеќе замаглени ретровизори.

Фолијата го прави ретровизорот 100% чист без оглед на временските услови како што се силен дожд, магла, екстремен студ или други слични појави.

 

Го штитит страничниот ретровизор од влажнење или замаглување со помош на револуционерен микрофилм кој спречува создавање на влага и исто така ги спречува капките на вода да се задржуваат по огледалото.

Одговара на повеќето стандардни големини на странични ретровизори за автомобили,камиони, приколки, итн.

 

 

Карактеристики:

 

-        Висока јачина и висока пропустливост – најдобар квалитет на микрофилм,

-        Материјал: ПЕТ + Нано слој,

-        Дијаметар: 14.5cm x 10,

-        Работна температура: -40 до 80 ,

-        Се лепи на исчистен ретровизорот.

 

Пакетот вклучува:

 

-        2 x на водоотпорен филтер за странични ретровизори против магла,

-        Марамчиња за чистење.

 

Нарачката можете да ја направите со кликнување на копчето * КУПИ * или на нашиот call center 070 966 608

Испораката се врши до секое место во Р. Македонија преку курир служба која Ви го носи производот до Вашиот дом.  • Прегледи: 2753
  • Код на продукт: 591021
  • Достапност: Достапност
  • 560.00 ден.
  • 360.00 ден.