Пренослива повеќенаменска пегла на пареа

-43% Пренослива повеќенаменска пегла на пареа

Пренослива повеќенаменска пегла на пареа

 

 

Преносливата пегла на пареа е безбедна за сите видови на ткаенини. Совршена е за секаде посебно за патувања.

 

Преносливата пегла на пареа е дизајнирана да ја испегла облеката исто како професионалните машини во хемиското чистење во модната индустрија.

 

Пеглата е безбедна за сите видови на ткаенини и пегла до пет пати побрзо од колку со обичното пеглање. Нема потреба од даска за пеглање или рамна површина, може да се користи и како вертикална пегла.

 

Брзо и лесно ги отстранува непријатните мириси и ги пегла сите ткаенини за домаќинство.

 

Карактеристики:


 -  Лесна и едноставна за употреба,

-        Се полни со дестилирана вода, проѕирниот пластичен прозорец го покажува нивото на водата,

-        Може да пегла постелнина и свила,

-        Безбедна е за користење на различни видови материјали и ткаенини,

-        Лесна за употреба, пареата загрева за неколку секунди;

-        Кабел: да;

-        Загрева за помалку од 3 минути;

-        Големите отвори обезбедуваат моќен проток на пареа,

-        Тежина: 800 грама.

 

Нарачката можете да ја направите со кликнување на копчето * КУПИ * или на нашиот call center 070 966 608

Испораката се врши до секое место во Р. Македонија преку курир служба која Ви го носи производот до Вашиот дом.

Плаќањето се врши на лице место откако ќе го примите производот на врата.

  • Прегледи: 4846
  • Код на продукт: 3845012
  • Достапност: Достапност
  • 2,090.00 ден.
  • 1,190.00 ден.