Безжичен контролор за видео игри

-53% Безжичен контролор за видео игри

Безжичен контролор за видео игри

 


Целосно безжичен џојстик за паметни телефони со модерен и иновативен дизајн.


Идеална за играње во автомобил, во автобус, во метро или на било кое место.

 

Потсетува на супер нинтендо, мега диск и многу други.

 

Спецификации:

 

- Безжичен Bluetooth 3.0, контролен опсег до 6 - 8 метри.

- Телефонот може да се постави во средишниот држач, погоден за игри.

- Батеријата е со траење до 10 часа континуирано по целосно полнење.

- Ергономски дизајн за пријатна игра.

- Максимална флексибилност, прецизност, удобност, лесна контрола.

- Компактен и пренослив.

 

Спецификации:

 

Боја: црна

Работен напон: DC3.7V

Работна струја: 30mA

Статичка струја: Полнење на влезниот напон / струја: DC5V / 500mA

Растојание на пренос преку Bluetooth: = 8M

Капацитет на батеријата: 380 mAh

Време на подготвеност: до 30 дена 

 

Вклучено:

 

1 Оригинален Ipega безжичен контролор

1 USB кабел

1 Упатство


Нарачката можете да ја направите со кликнување на копчето * КУПИ * или на нашиот call center 070 966 608

Испораката се врши до секое место во Р. Македонија преку курир служба која Ви го носи производот до Вашиот дом

Плаќањето се врши на лице место откако ќе го примите производот на врата.

  • Прегледи: 6475
  • Код на продукт: 765365
  • Достапност: Достапност
  • 2,999.00 ден.
  • 1,399.00 ден.