Воздушен компресор за пумпање гуми

-46% Воздушен компресор за пумпање гуми

Воздушен компресор за пумпање гуми

 

 

Овој Компресор за пумпање на гуми на автомобили и велосипеди брзо го мери и го прилагодува притисокот во гумите без никаква дополнителна помош.

 

За разлика од механичката пумпа, се избегнува физичкиот напор и драстично Ви ја олеснува работата. Воздушниот компресор е прекрасно стилизиран во форма на автомобилска гума и со практичен дизајн во кој се вклопуваат сите додатоци и зазема многу малку простор.

 

Покрај пневматиците на автомобилот може да пумпате и топки, гуми на мотроцикли и велосипеди и душеци благодарение на додатоците. Напојувањето на компресорот е преку запалката во автомобилот.

 

 

Карактеристики :


-        100% ново со Висок Квалитет,

-        Идеален за надувување гуми, топки, предмети на надувување и друго,

-        260 PSI, ја инфлатира просечна автомобилска гума околу 5-6 минути (> 30 PSI),

-        Се напојува од запалката / DC 12V,

-        Копче за вклучување – откако ќе се притисне, автоматски ќе работи со низок шум,

-        Компактен и пренослив, лесен за употреба,

-        Доаѓа со декоративен манометар,

-        3 адаптери за инфлатирање,

-        PSI: 260  – Напон: DC12V,

-        Материјал: метал и пластика,

-        Должина на кабелот: 3 m,

-        Должина на воздушната цевка: 50 см.

 

 

Димензија :

-        Ширина: 6.5cm

-        Висина: 17.5cm

-        Должина: 17.5cм

-        Тежина: 553gНарачката можете да ја направите со кликнување на копчето * КУПИ * или на нашиот call center 070 966 608 

Испораката се врши до секое место во Р.Македонија преку курир служба која Ви го носи производот до Вашиот дом.

Плаќањето се врши на лице место откако ќе го примите производот на врата.


  • Прегледи: 5282
  • Код на продукт: 7780021
  • Достапност: Достапност
  • 1,299.00 ден.
  • 699.00 ден.