Магнетен заштитен капак за микробранова печка

-49% Магнетен заштитен капак за микробранова печка

Магнетен заштитен капак за микробранова печка

 

 

Заштитете и одржувајте ја чиста Вашата микробранова печка.

 

Повеќе не треба да ја чистите микробрановата печка секој ден.

 

Микробрановиот капак има магнети на врвот, така што никогаш нема да го изгубите, бидејќи се држи на таванот на микробранова печка кога не е во употреба.

 

Со магнетниот микробранов капак можете само да ја преклопите храната додека се загрева и да спречите течноста од храната да се распрснува, а потоа да го прикачите капакот на горниот дел на микробрановата печка.

 

Не го користете капакот во микробранова печка повеќе од 10 минути додека готвите или одмрзнувате храна.

 

Одговара и се вклопува во повеќето печки и чинии.

 

Капакот има четири безбедни магнети кои се керамички и се безбедни за микробранова печка.

 

Безбеден за миење со средствата за миење садови и  во машина за садови.

 

Карактеристики:-        Материјал: пластика

-        Боја: Транспарентна

-        Тежина: 160гр

-        Големина: дијаметар 30см, висина 8.5см

 

 

Нарачката можете да ја направите со кликнување на копчето * КУПИ * или на нашиот call center 070 966 608.

Испораката се врши до секое место во Р. Македонија преку курир служба која Ви го носи производот до Вашиот дом.

Плаќањето се врши на лице место откако ќе го примите производот на врата.


  • Прегледи: 4013
  • Код на продукт: 6697745
  • Достапност: Достапност
  • 710.00 ден.
  • 360.00 ден.