Магични 6 Силиконски калапи за јајца

-51% Магични 6 Силиконски калапи за јајца

Магични 6 Силиконски калапи за јајца

 

Јајца подготвени за момент.

 

Благодарение на овој изум подготовката за јајца никогаш не била полесна или побрза.

 

Не трошете повеќе време на лупење варени јајца кога можете да ги подготвите и конзумирате веднаш со овој сет од 6 силиконски калапи за варени јајца.


Додавајте интересни зачини и зеленчук пред да ги ставите да се варат и подгответе здрав и хранлив појадок за Вашите најмили, интересно декорирана закуска за Вашите забави и друго.

 

Брзо готвење:

 

 -   Подгответе го Вашето идеално варено јајце, 4-6 минути за меко до средно варено и до 14 минути за тврдо варени, брзо загревање за заштеда на време, свежо и хранливо со подеднакво греење.


Лесни за употреба:

 

-        Вклучува целосни упатства за употреба.

-        Подгответе вкусни јајца без хаос во кујната.

-        Безбедни за машина за садови

 

 

Инструкции за употреба:

-        Скршете јајца, исипете ги во калапите, затворете ги со капакот и ставете во топла вода.

 

Спецификација:

-        Изработени од висококвалитетни еколошки материјали;

-         Материјал: силикон;

-        Капак материјал: пластика;

-        Димензии на калапи без капак: 6,5 см х 5 см;

-        Димензии на капак: 6,5 см;

-        Лесна и брза подготовка;

-        Сетот вклучува 6 силиконски калапи 

   

Нарачката можете да ја направите со кликнување на копчето * КУПИ * или на нашиот call center 070 966 608 

Испораката се врши до секое место во Р.Македонија преку курир служба која Ви го носи производот до Вашиот дом.


  • Прегледи: 4396
  • Код на продукт: 459663
  • Достапност: Достапност
  • 820.00 ден.
  • 399.00 ден.