Пегла на пареа за вертикално пеглање/освежувач на лице

-48% Пегла на пареа за вертикално пеглање/освежувач на лице

Пегла на пареа за вертикално пеглање/освежувач на лице

 

Кажете збогум на напорното пеглање со помош на вертикалната пегла на пареа.

 

Лесно и ефикасно испеглајте ја облеката со пареа на висока температура без да ја белее и старее Вашата облека.

 

Нема потреба од даска за пеглање или рамна површина, само закачете ја облеката и користете ја вертикалната пегла на пареа.

 

Пеглањето е уште повеќе олеснето и поефикасно со големата сила на рапидното испуштање на пареа. Може да се користи и како освежувач на лицето, само треба да ја насочите пареата и ќе добиете освежителна состојба.

 

Пеглата на пареа е безбедна за сите видови ткаенини.

 

Рачната пегла на пареа е совршена за службени патувања.

 

Дизајнирана е да ја испегла Вашата облека исто како и професионалните машини во хемиското чистење и во модната индустрија.

 

 

Пеглата е безбедна за сите ткаенини и пегла до пет пати побрзо од колку со обичното пеглањето.

 

Исто така, брзо и лесно ги отстранува непријатните мириси и ги пегла сите ткаенини за домаќинството.

 

 

Карактеристики:


 -   Лесна и едноставна за употреба, користете обична вода од чешма без потребни адитиви.

-        Проѕирниот пластичен прозорец го покажува нивото на водата.

-        Загрева за помалку од 3 минути;

-        Рачката е со ергономски дизајн;

-        Погодна за употреба со секаков вид ткаенини, постелнина, завеси, меки играчки и сл.

-        Напон: 220V ~ 50Hz;

-        Моќност: 800W;

-        Капацитет на резервоарот за вода: 200ML;

-        Големина на производот: 170 * 215 * 100mm

 

 

Нарачката можете да ја направите со кликнување на копчето * КУПИ * или на нашиот call center 070 966 608 

Испораката се врши до секое место во Р.Македонија преку курир служба која Ви го носи производот до Вашиот дом.


  • Прегледи: 33126
  • Код на продукт: 996321
  • Достапност: Достапност
  • 1,899.00 ден.
  • 990.00 ден.