Безжичен Bluetooth FM предавател

-50% Безжичен Bluetooth FM предавател

Безжичен Bluetooth FM предавател

 

Екстремно корисен уред кој Ви овозможува да пуштате музика директно од Вашиот паметен телефон или таблет уред преку вградениот Bluetooth модул.

 

Вградениот микрофон на овој Безжичен Bluetooth FM предавател Ви овозможува да го користите уредот како Handsfree уред за време на возењето.

 

Покрај Bluetooth можете да го поврзете Вашиот паметен телефон или MP3 плеер преку AUX влезот.

 

Исто така може да емитува музика од MicroSD картичка во MP3 и WMA формати на датотеки.

 

Уредот има USB порта за полнење на Вашиот паметен телефон или таблет.

 

Има флексибилен држач кој Ви овозможува да го прилагодите во најудобна положба во зависност од автомобилот на возилото / модел.

 

Насоки за употреба:

 

-        Уредот ќе се вклучи автоматски кога приклучокот на полначот е вклучен во приклучокот од 12V или кабелот за продолжување на автомобилот.

-        Изберете една од фреквенциите.

-        Вклучете го радиото на автомобилот и одберете иста фрекфенција како онаа на Вашиот уред.

 

Фреквенција и корекција на волумен:

 

-        Овој уред поддржува фреквенција од 87,5-108,0 MHz, која може да се прилагоди со ротирачкото копче и кој може да влезе во режимот за контрола на фреквенцијата на копчето "CH".

-        Прилагодете ја јачината на звукот со копчето <>.

 

Емитување музика од TF картичка:

 

-        Вметнете ја картичката TF во уредот и автоматски ќе го пронајде и ќе го репродуцира MP3 / WAM / WAV музичкиот формат од картичката TF.

-        Изберете музика: Притиснете го копчето <> за да ја изберете Вашата омилена песна.

 

Поврзете се со уреди со Bluetooth:

 

-        Овој уред е опремен со вграден Bluetooth чип, може да се поврзе со други преносливи Bluetooth уреди.

-        Оваа функција за поврзување автоматски се активира кога уредот се напојува.

 

 

Карактеристики:

-        Автомобилски FM предавател

-        Функција за слободни раце - прифатете ги, одбијте, повторно одберете и други функции.

-        Дигитален дисплеј

-        USB слот

-        Bluetooth стерео музика за испорака

-        Систем за намалување на шум (CVC) за време на повик

-        Функција Bluetooth - компатибилна со сите типови на телефони

-        Во опсег од 87,5-108MHz

-        Напојување: 12 / 24V

-        Ефективно растојание: 2m

 

Нарачката можете да ја направите со кликнување на копчето * КУПИ * или на нашиот call center 070 966 608 

Испораката се врши до секое место во Р.Македонија преку курир служба која Ви го носи производот до Вашиот дом.


  • Прегледи: 10503
  • Код на продукт: 712262
  • Достапност: Достапност
  • 1,199.00 ден.
  • 599.00 ден.