Мини-мобилен телефон

-32% Мини-мобилен телефон

Мини-мобилен телефон

 

Направете повици, испратете пораките и уживајте во музиката со овој мини мобилен телефон.

 

Поддржува SIM картичка а исто така има и слот за Micro SD картичка за дополнително складирање.

 

Овој мини телефон има компактен дизајн и ќе Ви донесе повеќе погодности.

 

Карактеристики:

 

 • Значително помало зрачење, просечниот мобилен телефон зрачи 2.1w/kg, а BM10 Мини-мобилниот телефон 0,283w/kg што е 1/7 од просечен мобилен телефон
 • Поддржува TF мемориска картичка до 8GB (не спаѓа во понудата)
 • Работи на сите мрежи
 • 0.66” Oled екран
 • MTK6261D процесор
 • Dual-SIM: поддржува две SIM картички
 • Капацитет на батерија: 350mAh, трае долго и има долг век; може да се вади
 • 3.0 Bluetooth синхронизација
 • RAM: 32MB / ROM: 32MB
 • ULTRA HD Чист звук
 • Димензии: 6.80 x 2.80 x 1.30 cm
 • Тежина: 210гр.
 • Нема камера
 • При првото полнење, тргнете ја заштитната фолија од батеријата

 

Нарачката можете да ја направите со кликнување на копчето * КУПИ * или на нашиот call center 070 966 608 

Испораката се врши до секое место во Р.Македонија преку курир служба која Ви го носи производот до Вашиот дом 

Плаќањето се врши на лице место откако ќе го примите производот на врата.
 • Прегледи: 3942
 • Код на продукт: 5485263
 • Достапност: Достапност
 • 2,199.00 ден.
 • 1,499.00 ден.