Водоотпорна самолеплива лента

-47% Водоотпорна самолеплива лента

Водоотпорна самолеплива лента

 


FLEX TAPE лента е супер силна, гумена, водоотпорна лента со која можете да залепите, да прицврстите, да запечатите и поправите речиси сè.

 

FLEX TAPE лента е специјално формулирана лента со дебела, флексибилна, гумена подлога која одговара на која било форма или објект.

 

Може да ја нанесувате на топли, ладни, влажни или суви услови.

 

Тројното дебело лепило практично се залепува на повеќе површини.

 

FLEX TAPE лентата веднаш запечатува вода, воздух и влага за да создаде супер силна, флексибилна, водонепропустлива бариера.

 

Начин на употреба:


-        - Исечете ја лентата на посакуваната димензија.

-        - Користете висококвалитетни ножици или жилет за сечење при сечењето   на лентата.

-        - Отстранете ја подлогата и нанесете ја лентата на чиста површина.

-        - Притиснете надолу цврсто на чистата површина и дозволете FLEX TAP   лентата да се залепи.

-       - Продолжете да притискате цврсто за да ги извадите воздушните џебови или меурчиња.

-        - Откако ќе се примени, FLEX TAPE лентата не може да се репозиционира.

-        - Со текот на времето составот на лентата продолжува да се зајакнува.

 

Карактеристики:

-       

    Одлична за:

-        - Протекување на покрив,

-        - Олуци,

-        - Чамци

-        - Опрема за отворен простор,

-        - Шатори,

-        - ПВЦ и водовод,

-        - Системи за прскање,

-        - Базени и бањи,

-        - Прозорци,

-        - Врати и многу повеќе.


Димензии:


 Должина 1 метар,

 Ширина 10 см. 


Нарачката можете да ја направите со кликнување на копчето * КУПИ * или на нашиот call center 070 966 608 

Испораката се врши до секое место во Р.Македонија преку курир служба која Ви го носи производот до Вашиот дом 

Плаќањето се врши на лице место откако ќе го примите производот на врата.
  • Прегледи: 27358
  • Код на продукт: 5688641
  • Достапност: Достапност
  • 950.00 ден.
  • 499.00 ден.