Помошно огледало за Елиминирање на слепите точки при возење

-35% Помошно огледало за Елиминирање на слепите точки при возење

Помошно огледало за Елиминирање на слепите точки при возење

 

Кога прв пат сте научиле да возите, најверојатно сте научиле да ги прилагодувате огледалата на автомобилот пред да го возите за прв пат.

 

Ова безбедносно огледало во голема мера го проширува полето на гледање до 2 пати.

 

Целосно е прилагодливо широкоаголно огледало кое практично ги елиминира слепите места!

 

Конвексниот дизајн Ви овозможува да видите до 3 ленти во сообраќајот.

 

Ова огледало веднаш открива автомобили и камиони кои можеби не се појавуваат на стандардните фабрички огледала.

 

Екстра широк агол помага за време на незгодни ситуации за паркирање.

 

Ќе бидете во можност да се паркирате во тесни простори со леснотија.

 

Направени со ултра издржливи материјали кои се изградени за да трае.

 

Ќе треба да започнете со прилагодување на страничните и централните ретровизори, а потоа потврдете дека се преклопуваат правилно.

 

Се инсталира брзо и лесно.

 

Едноставно прикачете го на постојните странични ретровизори на Вашето возило и прилагодете го на Вашиот видик.


   Нарачката можете да ја направите со кликнување на копчето КУПИ * или на нашиот call center 070 966 608 

   Испораката се врши до секое место во Р.Македонија преку курир служба која Ви го носи производот до Вашиот дом 

   Плаќањето се врши на лице место откако ќе го примите производот на врата.
  • Прегледи: 3793
  • Код на продукт: 977745
  • Достапност: Достапност
  • 850.00 ден.
  • 550.00 ден.