Пренослива Full HD Видео камера (Car Camcorder)

-33% Пренослива Full HD Видео камера (Car Camcorder)

Full HD видео камера за автомобил

 

Врши Автоматско снимање при стартување на автомобилот.

Претставува нова високо квалитетна Full HD видео камера со DVR.

 

Оваа камера може да снима со висока FULL HD резолуција на слика (пиксел 1920x1080), користејќи TF картичка.

 

Има компактна големина како и мала потрошувачка на енергија.

 

Со оваа пренослива видео FULL HD камера може да снимате и да добиете детална совршена видео слика.

 

Карактеристики:

·     Леќа од-170 степени,

·     1920x1080 30fps,

·     FHD: -2,7"

·     LCD екрансо висока резолуција,

·     Поддршка HDMI видео пренос,

·     Автоматско снимање при стартување на автомобилот,

·     Поддржува G-сензор;

 

Спецификации:

·     Модел G30

·     Сензор за слика AR0330

·     Екран: 2,7 инчи

·     Резолуција:

-FullHD: 1920x1080p, 30fps;

       -HD: 1280 * 720p, 30fps;

       -WVGA, VGA

·     Аголен објектив

-170grултра широкоаголен објектив

·     Видеоформат:

-H.264,MOV формат на слика

-JPG

       -Мемориска картичка

       -Микро SD / TF картичка, макс. до 32GB (не е вклучена)

       -Микрофон / звучник

       -Вграден звучник 8R 1 W

       -Моќ 5V 1.5A

·     Вграден литиумски полимер на:

-Windows 2000 / XP / Vista / Windows 7, Mac OS X 10.3.6 погоре

-Видео излез HDMI HD

-AV излез

      -USB 2.0

 Резолуција на сликата:

-12M, 10m, 8 M, 5 M, 3 M, 2 M, VGA, 1.3 m

·     Режим на снимање:

-Една снимка / 2сек. / 5сек. / 10sec. тајмер

 Баланс на бела боја:

-Авто/ Флуоресцентно / Волфрам / Облачно / Сонце

·     Циклус на снимање:

      -Вклучено/исклучено

·     Г-сензор

·     ISO стандард

 

Содржина на пакетот:

·     1 x автомобил DVR

·     1 x полнач за автомобил

·     1 x USBкабел

·     1 x држач

·     1 x Упатство за користење

 

*** Нарачката можетеда ја направите со кликнување на копчето * КУПИ * или на нашиот call center 070 966 608 ***

*** Испораката севрши до секое место во Р. Македонија преку курир служба која Ви го носипроизводот до Вашиот дом ***

*** Плаќањето севрши на лице место откако ќе го примите производот на врата.

  • Прегледи: 12880
  • Код на продукт: 135497
  • Достапност: Достапност
  • 1,799.00 ден.
  • 1,199.00 ден.