Зајакнувач за здрави и цврсти раце

-38% Зајакнувач за здрави и цврсти раце

Зајакнувач за здрави и цврсти раце

 

Ако страдате од ревматоиден артритис, карпален тунел, тенонитис, тениски лакт и сте на патот кон опоравување од фрактура или скршен зглоб или операција на тетивите, тогаш ова е совршен зафат за Вас.

Мал, исклучителен, лесен и пренослив кој можете да го носите со себе за да вежбате во секое време.

Зајакнувачот на рацете е идеален за подобрување на силата, моќта и брзината на зглобовите, прстите и подлактиците.

Изработен е од високо квалитетен материјал за долготрајна употреба.

 

Идеален е за спортисти, музичари, планинари, голфери, тенисери и е корисен за многу други спортови.

Оваа алатка е направена да биде издржлива и на корисниците да им нуди врвен квалитет со пружини од нерѓосувачки челик, со прилагодлив ергономски дизајн, совршен за мажи и жени, постари и тинејџери.

Рачките се покриени со мека, удобна и издржлива гума која не се лизга и служат за честа и удобна употреба.

Изработен е од нов армиран ABS, TPR еластична пластика, полипропилен и фин челик.

 

Можете да ја прилагодите тензијата од 10кг до 40кг со вртење на црвеното ротирачко копче.

 

  

*** Нарачката можете да ја направите со кликнување на копчето * КУПИ * или на нашиот call center 070 966 608 ***

*** Испораката се врши до секое место во Р. Македонија преку курир служба која Ви го носи производот до Вашиот дом ***

*** Плаќањето се врши на лице место откако ќе го примите производот на врата.  • Прегледи: 5255
  • Код на продукт: 348761
  • Достапност: Достапност
  • 799.00 ден.
  • 499.00 ден.