Универзален полнач за сите USB-уреди

-43% Универзален полнач за сите USB-уреди

Универзален полнач за сите Ваши уреди

 
Чувајте ја батеријата на Вашиот телефон наполнета додека сте во движење.

 

Лесниот дизајн на овој Универзален полнач го прави идеален за патување, пренослив, многу практичен и лесен за носење. 

 

Универзалениот полнач Ви овозможува лесно да го прилагодите вашиот USB Sync кабел за полнење и да работи од било кој 100V AC излез.

 

Со овој полнач можете да го полните Вашиот мобилен телефон додека патувате во Вашиот автомобил.

 

Приклучокот за автомобил се приклучува во запалката на Вашиот автомобил и го полни Вашиот телефонот додека возите.

 

Достапен е со 8 различни конектори компатибилни за многу модели, вклучувајќи ги и Sony Ericsson, Nokia, Samsung, Моторола како и за сите Ваши USB-уреди како PDA, MP3 плеери и други електронски уреди.

 

Карактеристики:

·      Универзалниот полнач има LED дисплеј за да извести за статусот на полнење.

·      Компатибилен за MP3, мобилен телефон, iPod, iPhone и било која USB-опрема.

·      Стандарден USB приклучок компатибилен со сите дигитални уреди кои батериите се наполнети преку USB-влез.

·      Висока брзина,

·      Висока ефикасност,

·      Безбедност и сигурност.USB полнач за дома:


·      Влезен напон: AC100-240V 50-60Hz

·      Излезен параметар: DC5.0V 500-1000mA

·      Работна температура: 0 ° до 70 ° C

·      Големина: 3.2 "(W) x 2.0" (H) x 1.2 "(L)

·      Тежина: 35гр         

 

USB полнач за во автомобил:


·      Влезен напон: DC12V-24V

·      Излезен параметар: DC5.0V 500mA

·      Работна температура: 0 ° до 70 ° C

·      Големина: 3.5 "(W) x 1.7" (H) x 1.0 "(L)

·      Тежина: 20 гр.

 

 

Нарачката можете да ја направите со кликнување на копчето КУПИ * или на нашиот call center 070 966 608 

   Испораката се врши до секое место во Р.Македонија преку курир служба која Ви го носи производот до Вашиот дом 

   Плаќањето се врши на лице место откако ќе го примите производот на врата.


  • Прегледи: 4796
  • Код на продукт: 010500
  • Достапност: Достапност
  • 699.00 ден.
  • 399.00 ден.