Еластични чорапи за подобрување на циркулација

-51% Еластични чорапи за подобрување на циркулација

Еластични чорапи за подобрување на циркулација

 

 

Овие чорапи имаат патент за компресија и се чорапи што го намалуваат отокот и ја подобруваат циркулацијата на крвта.

 

Меки се и удобни и дискретно се носат под секојдневната облека и обувки.

 

Лесно можат да се стават, лесно да се вклопат во внатрешноста на чевлите и лесно да се извадат.

 

Чорапите за компресија ја намалуваат болката во нозете и ги намалуваат отечените зглобови. 

 

Може да се носат со секој чевел од страна на мажите и жените. 

 

Направени се од мешавина на спандекс и најлон материјал.

 

Перење: Се перат во машина

 

Големина:

 

Машка големина:


Обувки 40-42: S / M

Обувки 43-46: L / XL

 

Женска големина:


Обувки 36-39: S / M

Обувки 40-44: L / XL
*** Нарачката можете да ја направите со кликнување на копчето * КУПИ * или на нашиот call center 070 966 608 ***

*** Испораката се врши до секое место во Р. Македонија преку курир служба која Ви го носи производот до Вашиот дом ***

*** Плаќањето се врши на лице место откако ќе го примите производот на врата.


  • Прегледи: 43497
  • Код на продукт: 99808
  • Достапност: Достапност
  • 990.00 ден.
  • 490.00 ден.