** Професионален микрофон **

-67% ** Професионален микрофон **

Професионален микрофон

 

Вашата љубов е пеењето?

 

Имате глас кој е убав да се слуша, па затоа нарачајте го овој сензационален Динамичен професионален микрофон.

 

Со него ќе ги доловите сите фрекфенции во музиката  и едноставно неизмерно ќе уживате во пеењето на Вашите омилени песни.

 

Овој Микрофон има високи перформанси за вклучување / исклучување како и исклучително јасна и природна репродукција на глас.

 

Идеален е за гласовни снимки, Live Messenger, онлајн игри сесии, во разговор, Skype и гласовно контролирани апликации.

 

Рачниот дизајн го прави погоден за сите преносни апликации како што се диско, караоке, итн.

 

Спецификации:

 

-Микрофонот е со кабел 

-Димензии: прибл. 52 x 165 mm

-Тежина: прибл. 330g

-1 x Динамички микрофон

-1 x 5м олово [XLR - Џек]

-Чувствителност на микрофонот: -74db +/- 3dB

-Насоченост: Undirectional

-Излезна импеданса(при 1kHz): 600 оми

 

*** Нарачката можете да ја направите со кликнување на копчето * КУПИ * или на нашиот call center 070 966 608 ***

*** Испораката се врши до секое место во Р. Македонија преку курир служба која Ви го носи производот до Вашиот дом ***

*** Плаќањето се врши на лице место откако ќе го примите производот на врата.

 

 

  • Прегледи: 105253
  • Код на продукт: 213
  • Достапност: Достапност
  • 1,490.00 ден.
  • 490.00 ден.