Кујнски сет ножеви

ново -45% Кујнски сет ножеви

Ви го претставуваме Кујнскиот сет ножеви – комплет од 6 вида на ножеви за во вашата кујна. Комплетот е наменет за сечење и сечкање зеленчук, овошје, сирење, месо и друга храна.

 • Комплетот исто така може да се употреби за било кој тип на храна, без разлика дали тоа е леб, зеленчук, овошје, месо или сирење, се се сечка за неколку секунди.

Лесни за одржување, чистењето е исто како сите други садови во кујната.


Карактеристики на производот:

 • Сетот од професионални кујнски ножеви вклучува: 4 ножеви, 1 ножици и 1 нож за лупење.
 • Ергономска анти-лизгавачка рачка
 • Врвен квалитет, материјал кој не ‘рѓосува, лесен за употреба и чистење
 • Цврсти и стегнати ножеви
 • Материјал: 3Cr14 + TPU


 • Прегледи: 839
 • Код на продукт: 345245
 • Достапност: Достапност
 • 1,800.00 ден.
 • 999.00 ден.