Електричен сад за топење на чоколадо

-33% Електричен сад за топење на чоколадо

Ставете го апаратот на рамномерна површина и спуштете го садот за топење во процепот. Поврзете го напојувањето, загрејте го апаратот пред да започнете со употреба. Ставете ги суровините во загреаниот алуминиумски сад ( големи парчиња суровини треба да се исецкаат пред да ги ставите во садот ). Прилагодете го прекинувачот за греење на второто ниво ( околу 70 Deg.C, мешајќи при топење ).


Откако суровината целосно се стопи, прилагодете го прекинувачот за еден чекор ( околу 40 Deg.C, држете го растворот топло ). Истурете го растворот во калап за DIY, изладете природно околу 5 минути, а потоа замрзнете околу 60 минути на минус нула. Извадете ги оладените парчиња и завршете го процесот DIY.

 • Лесно се топи чоколадото без вода.
 • Погоден за секаков вид чоколадо и кувертура.
 • Може да се користи со 12 вкусни рецепти.
 • Убав изглед со исклучителна изработка, попрактичен.
 • Опремени со разни форми на калапи што можат да се користат за правење чоколадни бонбони од сите облици.


Параметар:

 • Напон: 220 - 240V
 • Моќност: 20W
 • Фреквенција: 50Hz
 • Капацитет на топење на тенџере: околу 250 мл
 • Должина на кабелот за напојување: околу 70 см


Предупредувања:

 • Само за внатрешна употреба.
 • Ве молиме, чувајте го подалеку од дофатот на децата.
 • Не допирајте го апаратот или приклучокот со влажни раце.
 • Наменет е исклучиво за топење на чоколадата на максимална температура од над 70 Deg.C.
 • Апсолутно не е за стерилизација или готвење.
 • Избегнувајте контакт со метални делови кога апаратот е во употреба.
 • Те молам, не го потопувај во вода.
 • Загрејте го чоколадото само во садот за топење, не загревајте го чоколадото директно во основната единица.


Одржување и чистење:

 • Апаратот чувајте го на суво и вентилирано место.
 • Избришете го апаратот со влажна крпа.
 • Исплакнете го садот за топење и калапите со врела вода и тие не се безбедни за миење садови.
 • Не користете остри инструменти за чистење на апаратот или калапите.


Kарактеристики:

 • Mатеријал: Метал
 • Тежина на пакет: 0.654 кг
 • Големина на пакетот (Д x Ш x В): X x 23.50 17.00 15.50 см / x 9.25 6.69 6.1 инчи x
 • Пакет Содржина: 1 x Основна единица, 1 x тенџере за топење, 1 x Вода за одвод, 6 x мувла, 1 x Голем калап во форма на срце, 10 x пластична вилушка, 10 x Skewer, 1 x Спирална вилушка, 1 x Flat Fork, 1 x Spatula, 


 • Прегледи: 746
 • Код на продукт: 214444
 • Достапност: Достапност
 • 1,800.00 ден.
 • 1,199.00 ден.