Мини мелница за кафе

-42% Мини мелница за кафе

Мини мелница за кафе е за сите љубители на кафето за дома. Ако сте уморни, можете рачно да мелете шолја кафе за да се освежите. Со само едно стискање на копчето кафето ќе биде смелено.


Со оваа машина можете да мелете кафе, житарки, ореви, грав итн. Лесна е за употреба и за чистење.


Уникатен дизајн и класичен стил што создава поголемо задоволство во Вашиот живот. Отпорност на корозија, нетоксични, здрави и добри механички својства. 


Карактеристики

 • Тип на приклучок: приклучок за ЕУ
 • Напон: 220V
 • Номинална фреквенција: 50Hz
 • Моторна моќност: 150W
 • Капацитет: 0 ~ 400мл
 • Контрола на прекинувачот: Притиснете го копчето
 • Совет: Запомнете дека неопходното масло за мелење: како кикирики, месо.
 • Материјал: не'рѓосувачки челик
 • Големина: Димензии: 17х10,5см / 6,69х4,13 инчи (приближно)
 • Ширина на чинијата: 5см 


Содржина на пакетот:

1 * мелница за кафе
 • Прегледи: 11149
 • Код на продукт: 2121212112
 • Достапност: Достапност
 • 1,200.00 ден.
 • 699.00 ден.