Смарт часовник со камера А1 (Bluetooth)

-55% Смарт часовник со камера А1 (Bluetooth)

Детали за производот:


Смарт часовникот А1 е паметен часовник кој има екран за детска тастатура и комерцијален систем со Bluetooth кој има неколку карактеристики слични на смартфонот.


Изграден со квалитетен материјал, има прекрасен иновативен и модерен дизајн, кој се комбинира со сите стилови и прилики. Нараквицата се прилагодува на различни големини и обезбедува тотална удобност во вашите секојдневни активности. Вистински придружник за вашите дневни рутини. 


Подолу се дадени некои од достапните карактеристики:


- Одговорање на телефонски повици од часовникот или ако сакате да одговорите со гледање и зборување преку Вашиот мобилен телефон.

- Слушајте и разменувајте музика директно на часовникот (потребна е мемориска картичка) или преку Bluetooth врска со Вашиот мобилен телефон.

- Фотографирајте со помош на камерата за гледање или Вашиот мобилен телефон.

- Користете го алармот за секојдневните задачи, можете исто така да го користите како будилник.

- Контролирајте го здравјето, следете го спиењето, потсетување, педометар (дадени чекори).

- Ако Вашиот телефон има само влез за 1 SIM чип. и потребен Ви е нов телефонски број или сакате да имате повеќе од еден оператор, можете да користите нова SIM картичка од кој било оператор десно на вашиот часовник, за да можете да одговорите и да остварувате повици секогаш и каде и да сакате со Вашиот нов број.

- Има одличен диктафон, микрофон, одлично снимање на звук

- Добивајте известувања од разни апликации на Вашиот мобилен телефон,


Технички спецификации:


 • CPU MTK6260AVelocidade d процесорот (максимум)
 • 533MHzRAM 128MB Интерна меморија
 • 494KB Екстерна меморија за поддршка до 32 GB
 • Големина на екранот 1,56 инчи
 • Дезификација резолуција 240 x 240
 • Капацитетен екран Multi-touch
 • 5-точка за поддршка
 • Фреквенција: GSM: 850/900/1800/1900 MHz
 • BluetoothMic и Speedalable (синхрон)
 • Телефонски мерач за анти-врзивна технологија,
 • Монитор за спиење,
 • Потсетник за спиење,
 • Далечински фотоапарат
 • Bluetooth Dialer,
 • Потсетник за повик,
 • Bluetooth повик, Bluetooth SMS / IM порака за известувач
 • Големина на батеријата 380mAh
 • Време на употреба околу 3 часа x 240Media формати: MP4 видео, 3GPAudio MP3, WMAG JPEG, GIF, BMP, PNG
 • Тежина: 57 грама
 • Јазици: англиски, шпански, француски, италијански, германски, холандски, португалски, турски, руски
 • Вклучени Теми
 • 1 x Smartwatch
 • 1 x USB кабел

 • Прегледи: 7346
 • Код на продукт: 453543
 • Достапност: Достапност
 • 1,999.00 ден.
 • 890.00 ден.