Професионален уред за лице

-70% Професионален уред за лице

Проблемите со акните, црнките и мини гнојните кесички остануваат присутни и после пубертетот.


Располага со 4 различни функции:


1. Дијамант пилинг: врвот за ексфолијација обезбедува неинвазивен третман за да се фаќа горниот слој на кожата. Ја прави кожата помазна, со повеќе рафинирана текстура и поцврста со стимулирање на обновата на клетките.


2. Подигнување: Системот за вакуумско кревање создава нежно стимулирачко дејство за масажа, ја стимулира микроциркулацијата.


3. Длабоко чистење на порите: Уникатен дизајн со мали тркала низ дупките, може да ги цица акните, црнилото или нечистотијата во порите за да ги исчистат порите и да спречи појава на акни.


4. Отстранување на брчки: Уникатен дизајн на мала елипсовидна дупка, создава нежна масажа и стимулира до аголот на очите, носот и устата. 


Овој професионален уред се грижи за нивен третман.


Има 5 нивоа, погодни за различна кожа како и различна вшмукувачка глава со различна функција.


Се користи со 3ААА Батерии!


  • Прегледи: 17369
  • Код на продукт: 6435253
  • Достапност: Достапност
  • 2,699.00 ден.
  • 799.00 ден.