Ултразвучен соларен заплашувач против штетници

-47% Ултразвучен соларен заплашувач против штетници

Ултразвучен соларен заплашувач против штетници Зошто да користите штетни хемикалии или да бидете сурови за животните кога можете да ги исплашите со помош на еколошки метод? Нашиот ултразвучен животински препарат за штетници е ефикасен, лесен за употреба и паметен заштитник за градината или полето.


Овој уред поседува сензор за движење од агол од 30 ', светло за осветлување LED – и ги одвраќа штетниците. 

 

Ги одвраќа: кучињата, мачките, лисиците, птиците, глувците и други животни надвор од одредена област. 


Овој соларен ултразвучен заплашувач е одличен за да Ви помогне да го ослободите Вашиот имот од непоканети посетители (животни). 


Софистицираниот PIR систем открива движење, предизвикувајќи моќен ултразвучен звук и интензивно светло што трепка, бркајќи ги сите непоканети гости на животни.


Опремен е со трепкачка LED светлина што се активира заедно со звучниот бран, што ќе ги исплаши животните особено во текот на ноќта. Содржи 5 различни режими со фреквенции кои се движат од 12.0KH-25.0KH, со опции за активирање на звук и светлина, како и режим на промена на сите фреквенции.


Тој е крајно еколошки и безбеден производ: користи соларна енергија и ултразвучни бранови кои се безбедни за луѓето. Лесен е и безбеден за употреба кај сите животни. Нема отров и е без хемикалии. 


Само лесна и звучна база на заплашувач!


Ултразвучниот бран се активира кога животно или птица ќе влезе во опсегот на сензорот PIR. Ултразвучниот звучен бран го прави животното да се чувствува непријатно и ги предизвикува да бегаат од областа. Светлото додава на непријатното искуство, помагајќи да посетителите животни да не сакаат да се вратат повторно.


Има водоотпорен дизајн, лесен и е издржлив за употреба, може да се монтира на земјата со обезбеденото алуминиумско стапче, или може да се закачи на ѕид со помош на слотот од задната страна.


Заштите се од лисиците, скитниците, мачките, кучиња да го уништат Вашето поле или зеленчук


Способност за прилагодување на ултразвучните поставки за чувствителност со употреба на три различни режими, а исто така и обезбедување на блиц LED диоди за подобрување на нејзината ефикасност


Лесна инсталација - без напор обезбедете ја на која било соодветна позиција


Само се напојува - со вграден соларен панел


Големина: 30,5 х 15,5 х 13 см

Работна фреквенција: 12K-25K HZ (самоизбор)

Површина на покривање: 5000 метри квадратни

Соларен панел: 6V 50mA

Напојување: Соларна енергија + 3 AA NI-MH батерија што може да се наполни, капацитет: 800mAh

Одвраќа: мачки, кучиња, стаорци, лисици, оси, инсекти, елени, глодари, верверички, штетници  • Прегледи: 4083
  • Код на продукт: 732426
  • Достапност: Достапност
  • 3,500.00 ден.
  • 1,870.00 ден.