Релаксатор масажер со мемори пена

-50% Релаксатор масажер со мемори пена

Релаксатор масажер со мемори пенаИзработен е од полиуретан 100% и мемори пена со висока густина.


Овој е единствениот достапен, преносен, лесен и неелектричен масажер за вратот на пазарот кој е лесен за употреба и дизајниран од страна на лекарите и хиропракторите за да помогне во олеснување на мускулната напнатост предизвикана од рамената и горниот дел од грбот се со цел да се подобри квалитетот на функционирањето при секојдневието.


Се користи 10-20 минути на ден, прецизно се насочува кон точките за масажа, опуштете се на грб, потпирајте се на тежината на главата за да ја играте улогата на природно истегнување на влечење и извртувајте за да уживате во ефектот на мускулна релаксација и масажа. 


Тој стимулира важни области на вратот и го зголемува протокот на крв во мозокот и мускулите. Помага во ублажување на заморот на рамото и очите.


Издржливата мемори пена е дизајнирана да издржи голема тежина и долг живот без да ја изгуби формата како уред за држење на телото. Без разлика дали е спакуван во торба или се користи често, се шири назад во првобитната форма и секогаш е подготвен за употреба.


Тој поддржува различни начини: може да се користи насекаде во канцеларијата, на стол, на кревет, на софа или на подот.


Спецификација: 


Материјал: Полиуретан 100%; Мемориска пена со висока густина

Големина: 24см x 21см x 13см

Тежина: 460 гр.  • Прегледи: 2581
  • Код на продукт: 874337
  • Достапност: Достапност
  • 1,999.00 ден.
  • 999.00 ден.