Пренослив Bluetooth звучник Charge2+

-45% Пренослив Bluetooth звучник Charge2+

Преносливиот Bluetooth звучник Charge2+ обезбедува висококвалитетен стерео звук. Има водоотпорен дизајн со оценка IPX7. Батеријата што се полни овозможува до 20 часа игра.


Обезбедува квалитетна музика, каде и со кого и да сте.


Технологијата Bluetooth 4.2 безжично ги поврзува Вашиот паметен телефон, таблет или друг уред со Bluetooth, за да можете да уживате во свежите звуци на нов албум или познат ритам на внимателно направената плеј листа.


Може да се поврзе со 3 паметни уреди (телефони, таблети или лаптопи). 


Водоотпорниот дизајн со оценка IPX7, има трајно направена ткаенина и гума, го прави Charge2+ совршен придружник за забави во базен, патувања, за кампувањe и др.


Батеријата со литиум-јонска батерија со полнење од 6000mAh може да го напојува звучникот до 20 часа. Тоа е многу музика за да се одржи забавата и да трае цел ден (и ноќ).


Со помош на басовите се создава длабок бас. 


Поврзување и медиуми:


Тип: Преносен Bluetooth звучник

Примарно безжично поврзување: Bluetooth

Bluetooth конективност: Да


Влез / излези:


Помошен влез од 3,5 мм

USB влез

 

Карактеристики на звучникот:

Вкупна моќност на системот (RMS): 2 x 10 W

Фреквенција: 65 Hz - 20 kHz

Чувствителност: 80 dB

Звучник: Да

Извор на енергија: Вградена батерија што се полни

Траење на батеријата: до 20 часа

Полнење на уредот: Да

Непропустлив

Водоотпорен 1 метар
  • Прегледи: 4916
  • Код на продукт: 43367
  • Достапност: Достапност
  • 1,999.00 ден.
  • 1,099.00 ден.