ЛЕД сијалица со аголно вртење (вентилатор дизајн)

-47% ЛЕД сијалица со аголно вртење (вентилатор дизајн)

ЛЕД сијалица со аголно вртење (вентилатор дизајн)

 

 

Карактеристики:

 

1. Телескопски краци, светло со голема површина, одлична осветленост.

2. Висока моќност, мала големина, мала потрошувачка на енергија, долг живот.

 

Спецификации:

 

 • Боја: ладно бело / топло бело
 • Влезен напон: 85-265V
 • Број на светлосни мониста: 228
 • Светлечки флукс: 3500 (Lm)
 • Ниво на заштита: IP44
 • Агол на зрак: 120 степени
 • Големина на производот: 240 * 88 * 88мм
 • Тежина на производот: 350гр
 • Температура на боја: 3000K (топло бело) 6500K (ладно бело)
 • Моќност: 45W
 • Начин на инсталација: вклучено
 • Применливи места: супермаркет, затворен простор, гаража, на отворено, работилница и сл.
 • Вид на база: E27
 • Животен век (час): 40000
 • Форма: Толеранција на моќност во бар: 5%
 • Напон: 220-240V
 • LED чип Модел: SMD3528
 • Светлечки флукс: 2000 лумени 


·   Нарачката можете да ја направите овде со кликнување на копчето КУПИ или на нашиот call center 070 966 608 

·   Испораката се врши преку курирска служба која Ви го носи производот

·   Плаќањето се врши на лице место откако ќе го примите производот.

·   Поради ефектите на осветлување, осветленоста на мониторот, поставките за контраст итн., може да има некои мали разлики во тонот на боите на сликите и вистинскиот производ.


 • Прегледи: 1024
 • Код на продукт: 463427
 • Достапност: Достапност
 • 1,499.00 ден.
 • 799.00 ден.