Домашна соларна централа

-35% Домашна соларна централа

Домашна соларна централа

 

 

Домашните соларни централи во нашата земја се здобиваат со голема популарност. Ова воопшто нека не Ве изненадува затоа што соларните централи ќе Ви заштедат електрична енергија.

 

Оваа домашна соларна централа има неколку придобивки што ги неколкукратно ги надминуваат нејзините трошоци и нема да жалите за нарачката.

 

Сончевиот панел се користи за полнење на батеријата, која потоа се користи како извор на енергија. Специјалните материјали инсталирани напредната плоча ја рециклираат сончевата светлина во електрична енергија, што директно ја полни батеријата.

 

Вградената батерија има капацитет од 18V; 12AH. За целосно полнење се потребни 8 часа. Кога е целосно наполнета, сончевата централа работи континуирано најмалку 7 до 8 часа продуцирајќи бесплатна електрична струја.

 

Со оваа домашна соларна централа, можете да користите вентилатор, ламби, телевизор, мобилни уреди, итн., дури и ако нема струја, на село или дома.

 

Само дневната светлина е доволна за да се наполни!

 

Детали:

 

Прицврстувач за полнење на батеријата на автомобилот

Соларен панел: 18V 20W

Батеријал тип: гел

Батерија: 18V 12AH

Капацитет за батерии: 12000 mAh

LED светилка вклучена: 3W * 3 парчиња (30 вати секоја однив)

Излезен напон: 12V & 5V

Димензија: 28 x 13 x 14,5 cm

Волтажа: 90-250V 50 / 60 HzAC

Излез: 2.1

Време на полнење: 8 часа

Ефикасност на полнење: 95%

DC моќност на осветлување: 12V 5A

USB излез: 5V 1.5A

 

Димензии (L x l x h cm): 56 x 30 x 2,3

Тежина (кг): 5

 

·   Нарачката можете да ја направите овде со кликнување на копчето КУПИ или на нашиот call center 070 966 608 

·   Испораката се врши преку курирска служба која Ви го носи производот

·   Плаќањето се врши на лице место откако ќе го примите производот.

·   Поради ефектите на осветлување, осветленоста на мониторот, поставките за контраст итн., може да има некои мали разлики во тонот на боите на сликите и вистинскиот производ.

 
  • Прегледи: 2893
  • Код на продукт: 434363
  • Достапност: Достапност
  • 12,999.00 ден.
  • 8,499.00 ден.