Водоотпорна соларна ламба 30W (Со вклучен столб)

-27% Водоотпорна соларна ламба 30W (Со вклучен столб)

Водоотпорна соларна ламба 30W (Со вклучен столб)

 

 

Овој производ невероватно лесно се инсталира. Нема потреба од никаква надворешна моќност. Батеријата се полни и во облачни и во дождливи денови. Откако е целосно наполнета, батеријата обезбедува 50 часа работа на ламбата.

 

Содржи интелигентна контрола на светлината:

 

1. кога темната светилка светнува слабо во режимот на подготвеност, ламбата се пали кога движењето ќе го открие вградениот сензор за движење.

 

2. постои втор режим – да се вклучи ламбата веднаш по темнината.

 

Вклучени се сврзувачки елементи и стојат за брзо монтирање.

 

Оваа ламба е со сензор за движење и светлосен сензор. Енергетски е ефикасна со моќна батерија - целосно полнење до 50 часа континуирана светлина.

 

Технички карактеристики:

 

- 2 сензори: сензор за светлина и чувствителен сензор за движење за заштеда на енергија

- Соларно полнење - 3,8W соларен панел

- Лесна за инсталирање

- Автоматски се идентификува дење или ноќе

- Копче за вклучување / исклучување

- Осветлување за градината, дворот, патеката, внатрешен двор, улица и многу повеќе.

- Сензор за движење - 120 степени, 5 м

- Заштеда на енергија - 30W

- УВ заштита за ABS

- Батерија за полнење

- Димензии: 280х180х45мм

 

·   Нарачката можете да ја направите овде со кликнување на копчето КУПИ или на нашиот call center 070 966 608 

·   Испораката се врши преку курирска служба која Ви го носи производот

·   Плаќањето се врши на лице место откако ќе го примите производот.

·   Поради ефектите на осветлување, осветленоста на мониторот, поставките за контраст итн., може да има некои мали разлики во тонот на боите на сликите и вистинскиот производ.  • Прегледи: 1462
  • Код на продукт: 332336
  • Достапност: Достапност
  • 2,999.00 ден.
  • 2,199.00 ден.