3Д панорамска камера со 360 ° панорамски леќи (Fisheye)

-40% 3Д панорамска камера со 360 ° панорамски леќи (Fisheye)

3Д панорамска камера со 360 ° панорамски леќи (Fisheye)

 

 

Обезбедувајќи целосна безбедност, оваа уникатна камера нуди панорамска HD слика, гледајќи ја целата околина. Исто така, има ноќно гледање кои што инфрацрвените LED диоди имаат опсег до 10 метри!

 

Практично можете да ја поврзете преку кабелски или WiFi-мониторинг и може да биде поврзана и преку мобилен, лаптоп, таблет или компјутер.

 

Со модерен и компактен дизајн, може дискретно да се инсталира во секое опкружување. Имајте предвид дека оваа камера не е водоотпорна, затоа укажуваме дека треба да се инсталира исклучиво во затворен простор.

 

 

Карактеристики:

 

 

- Камерата нуди панорамски слики, совршени за следење на домот или бизнисот. Покрај тоа, таа има функција на ноќно гледање

- Може да се поврзе преку кабел (RJ-45) или преку WiFi, што е исклучително практично

- Следете ги сликите преку мобилниот телефон, компјутер или таблет. Компатибилен со IO и Android

- Не е водоотпорен. Погоден е само за внатрешна употреба.

 

 

 

Технички информации:

 

 

- Производ: 3Д панорамска камера

- Боја: Бела

- Материјал: АБС пластика

- 360 ° панорамски леќи (Fisheye)

- Мрежен интерфејс: Безжичен (Wifi) или преку кабел RJ-45

- Количина на LED диоди: 3 IR

- Ноќно гледање со опсег од 4 до 10 метри

- Резолуција на слика: HD 1280 x 960p 1.3 MP

- Компресија на слика: H.264

- Ротација: 180 ° во вертикална и 360 ° во хоризонтална

- Минимално осветлување: 130w осветлување | Боја 200w 0,001, црно-бело 0,01

- Бела рамнотежа: Авто

- Напон на напојување: DC 12V 2-ри

- Камерата секогаш мора да биде на извор (Вклучено)

- Компатибилен со мемориска картичка (128 GB)

- Мониторинг на мобилна телефонија: P2P Услуги (Епл / андроид)

- Далечинска мрежа: P2P Статичка IP адреса, PPPOE

- Аларм: Откривање на движење, губење на видео, пауза за кабел или конфликт на IP адреса

- Аудио се снима со камера

- SNR: = 60 (db)

- Димензии: 15,5 x 16 x 4,5 см

- Тежина: 241gr.

 

·  Нарачката можете да ја направите овде со кликнување на копчето КУПИ или на нашиот call center 070 966 608 

·   Испораката се врши преку курирска служба која Ви го носи производот

·   Плаќањето се врши на лице место откако ќе го примите производот.

·   Поради ефектите на осветлување, осветленоста на мониторот, поставките за контраст итн., може да има некои мали разлики во тонот на боите на сликите и вистинскиот производ.  • Прегледи: 1911
  • Код на продукт: 774373
  • Достапност: Достапност
  • 3,999.00 ден.
  • 2,399.00 ден.