Безжична мини QWERTY тастатура

-50% Безжична мини QWERTY тастатура

Безжична мини QWERTY тастатура

 

·      Оперативен опсег: до 10 метри

·      Тип на батерија: (2 x AAA)

·      Пренесува моќност: + 5db Макс

·      Оперативен напон: 3.3V

·      Димензија 146,8мм х 97,5мм х 19мм

 

Опис на производот:

 

Ова е безжична мини QWERTY тастатура од 2.4GHz и комбо Combo TouchPad, со приемник за USB интерфејс.

 

Мини тастатурата обезбедува удобно пишување и можете да ги контролирате Вашите уреди од Вашиот кауч за да уживате во гледањето на задоволствата.

 

Карактеристики:

 

3 во 1 Мултифункционален комбо:

 

Безжична QWERTY тастатура, глувче на допир и шарено осветлување. Компатибилна е со компјутер, лаптоп, паметен ТВ, Android TV BOX, итн.

 

Високо чувствителна на допир.

 

Тастатура од 92 копчиња: Мини тастатурата обезбедува удобно пишување и можете да ги контролирате уредите од Вашиот кауч. Тастатурата се одликува со режимот на автоматско спиење и автоматско будење.

 

Забелешка: USB Dongle е поставена на задниот дел од тастатурата.

 

Спецификации:

 

Опсег нафреквенција: 2.403GHz-2.480GHz

 

Работно растојание: до 10 метри / 30м

 

Батерија: 3,7V 1020mAh BL-5C батерија што се полни со Li-ion

 

Оперативен напон: 3.3V

 

Работна струја: <50mA

 

Струја за полнење: <300mA

 

Тежина на пакетот: 179g

 

Работи како тастатура, која можете да ја користите за да ја замените Вашата USB тастатура. Работи и како далечински управувач, кој можете да програмирате и да научите неколку важни клучеви од далечинскиот управувач на Вашиот телевизор.

 

Приклучок и репродукција: нема потреба да инсталирате софтвер.

 

Мини тастатура и глушец комбо со мултимедијални копчиња за контрола и контрола на игри со компјутер. 92 клучеви со дизајн на флип од 360 степени,

 

·  Нарачката можете да ја направите овде со кликнување на копчето КУПИ или на нашиот call center 070 966 608 

·   Испораката се врши преку курирска служба која Ви го носи производот

·   Плаќањето се врши на лице место откако ќе го примите производот.

·   Поради ефектите на осветлување, осветленоста на мониторот, поставките за контраст итн., може да има некои мали разлики во тонот на боите на сликите и вистинскиот производ.
  • Прегледи: 2414
  • Код на продукт: 346432
  • Достапност: Достапност
  • 1,790.00 ден.
  • 899.00 ден.