Двонаменска перница за масажа (за дома и за автомобил)

-40% Двонаменска перница за масажа (за дома и за автомобил)

Двонаменска перница за масажа (за дома и за автомобил)

 

 

Масажерот се користи за масажа на вратот, грбот, струкот, нозете.

 

Грејниот елемент што го содржи перницата за масажа и овозможува нежна топлина на телото. 

 

Перницата за масажа е изработена по најсовремена технологија. Ефикасно ги отстранува болките во вратот, ‘рбетот, нозете.

 

Изработена е според најнова технологија и претставува комбинација од биологија и физика овозможувајќи инфраред светлина и терапија со негативни јони.

 

Составена е од три дела на природни жад ролери кои рамномерно се движат во правец на движење на часовникот и обратно. Со пролонгирано користење на перницата за масажа, болките во вратот и во пределот на рбетот исчезнуваат благодарение на природниот телесен третман кој го нуди.

 

Масажата ги опушта мускулите и тетивите околу вратот со што го ослободува притисокот и вкочанетоста. Масажата ги зацврстува мускулите, ја зголемува нивната еластичност прави што помалку подлежни на повреди и болки. Масажата го забрзува крвотокот и лимфниот проток, го забрзува метаболизмот и го зајакнува имунитетот.

 

Ефикасно ги намалува болките во вратот и главата. Масажерот го намалува стресот и заморот, а може да се користи и во автомобил.

 

·  Нарачката можете да ја направите овде со кликнување на копчето КУПИ или на нашиот call center 070 966 608 

·   Испораката се врши преку курирска служба која Ви го носи производот

·   Плаќањето се врши на лице место откако ќе го примите производот.

·   Поради ефектите на осветлување, осветленоста на мониторот, поставките за контраст итн., може да има некои мали разлики во тонот на боите на сликите и вистинскиот производ.

   

 

  • Прегледи: 1886
  • Код на продукт: 363272
  • Достапност: Достапност
  • 1,999.00 ден.
  • 1,199.00 ден.