Професионален музички комплет (ресивер единица и 2 безжични микрофони)

-46% Професионален музички комплет (ресивер единица и 2 безжични микрофони)

Професионален музички комплет (ресивер единица и 2 безжични микрофони)


Професионален комплет: ресивер со два безжични микрофони погодни за домашни услови, настапи на бендови, караоке забави, евенти и многу друго.

Ресивер единицата работи на струја од 220V, а 2та микрофона на 9V коцкаста батерија. 

Произведуваат одличен звук и имаат домет над 10 метри, кој можете да го регулирате со антените на базата.


КАРАКТЕРИСТИКИ:

Модел/бренд: K&K

Јачина: 220V – 50Hz

Фрекфенција: (VHF 180-270 MHz),

Јачина на глас: (80dB),

Јачина на фрекфренција: 18KHz,

Аутпут: (0 – 400mV)


СОДРЖИ: 

Ресивер единица со две антени за конекција со 2та микрофона

2 (два) безжични микрофона

Кабел за струја

Кабел со две големи банана приклучока за поврзување на ресивер единицата со појачало/звучник и др.


Нарачката можете да ја направите со кликнување на копчето КУПИ или на нашиот call center 070 966 608 

Испораката се врши до секое место во Р.Македонија преку курир служба која Ви го носи производот до Вашиот дом

Плаќањето се врши на лице место откако ќе го примите производот на врата.  • Прегледи: 4177
  • Код на продукт: 488362
  • Достапност: Достапност
  • 2,499.00 ден.
  • 1,350.00 ден.