Интелегентен часовник со СИМ картичка

-48% Интелегентен часовник со СИМ картичка

Интелегентен часовник со СИМ картичка

        (Светло сина или розева боја)

 

Карактеристики:

 

-      SIM картичка

-      Bluetooth,

-      Педометар,

-      Пресметка на калории,

-      Седентарен потсетник,

-      Мониторинг на спиење,

-      Потсетник за порака (од текст, телефон и други известувања за апликации),

-      Контролери на камерата,

-      Музички плеер,

-      Будилник,

-      Гласовен снимач

 

Овој Bluetooth часовник го олеснува животот и со него се чувствувате поудобно.

 

[Долготрајна батерија]: Повеќе капацитет, подолга издржливост. Полнењето бара само околу половина час и времето на подготвеност може да биде до 5-7 дена со целосна моќ.

 

Опсегот на поврзување со Bluetooth гарантира ниско одложување на сигналот. Oвој интелигентен часовник е целосно компатибилен со сите телефони на Android и Apple IOS телефони на пазарот. Како на пример iPhone, Samsung, Nexus, Huawei, HTC, Sony, LG, Google Pixel, ZTE, OPPO, XIAOMI, Motorola и така натаму.

 

[Удобен и издржлив Bluetooth Smart Watch]: направен е од не'рѓосувачки челик, прецизен процес на ламинирање, материјал за намотување на нано TPU85, завршна обработка со пот по мат, ергономски конвексен дизајн и мека лента што го прави поудобен.

 

Уникатен водоотпорен дизајн, добар е и за активности на отворено. Опремен е со 1.22 "TFT LCD екран на допир од 2,5D, кој има 240 * 240 пиксели резолуција, со што екранот е чист и јасен.

 

Спецификации:

 

* Фреквенција на SIM картичка: GSM 850/900/1800/1900 MHz

* Тежина: 50 гр.

* Димензии: (24,5 x 4 x 1,25) см.

* LCD: 1.22 инчен TFT LCD екран со висока дефиниција

* Резолуција: 240 x 240 пиксели

* Фреквенција: 360MHz

* Екран: Капацитивен екран на допир со OGS

* Bluetooth: Вер 3.0

* Камера за паметни часовници: 1.3M

* Батерија на smartwatch: 380mAh Полимер батерија

* Bluetooth Connection Standby:> 1 недела;

* Капацитет: 128M + 64M; Поддршка 32 GB Макс. TF Складишна картичка (не е вклучена со производот)

* G-сензор: Поддршка Педометар анализа, Седентарен Потсетувај, следење на спиење; Анти-изгубени; Далечински Сликај

* Компатибилност: Поддршка IOS 7.0 и подоцна, Андроид 4.2 и погоре

* Јазик: англиски, руски, германски, полски, француски, холандски, италијански, шпански, португалски, кинески, хебрејски, грчки, персиски, унгарски, чешки

 

Нарачката можете да ја направите со кликнување на копчето КУПИ или на нашиот call center 070 966 608 

Испораката се врши до секое место во Р.Македонија преку курир служба која Ви го носи производот до Вашиот дом

Плаќањето се врши на лице место откако ќе го примите производот на врата.
  • Прегледи: 8158
  • Код на продукт: 98997
  • Достапност: Достапност
  • 2,500.00 ден.
  • 1,299.00 ден.