Издржливи градинарски ракавици

-43% Издржливи градинарски ракавици

Издржливи градинарски ракавици

 

 

Овие градинарски ракавици го прават градинарството забавно и лесно. Со нив можете да копате и садите без никаков проблем. Содржат 4 АБС пластични канџи со кои ја вршите градинарската работа без никаков проблем.

 

Сосема нов и висок квалитет. Овие градинарски ракавици се еднократно решение за Вашите задачи во градинарството. Ракавиците се отпорни на пробод и канџите се направени со издржлива ABS пластика за да ги заштитат прстите и рацете.

 

Со помош на овие ракавици чувајте ги Вашите раце суви и чисти.

 

Спецификација:

 

Нивна цел: за работа во градината

Материјал: гума + полиестер + ABS пластика

Боја: како на сликите.

Големина: Една универзална големина.

Ракавиците содржат латекс.

 

·      Нарачката можете да ја направите овде со кликнување на копчето КУПИ или на нашиот call center 070 966 608 

·      Испораката се врши преку курирска служба која Ви го носи производот

·      Плаќањето се врши на лице место откако ќе го примите производот.

·      Поради ефектите на осветлување, осветленоста на мониторот, поставките за контраст итн., може да има некои мали разлики во тонот на боите на сликите и вистинскиот производ.  • Прегледи: 1240
  • Код на продукт: 785844
  • Достапност: Достапност
  • 699.00 ден.
  • 399.00 ден.